Historky pro školou povinné - obsah

Již před dávnými lety jsem nejen Aldovi, Kolišovi, Matějovi a Čívovi sliboval, že jednou historky, co jsme se Šerými Zjevy - a nejen s nimi - zažili, sepíšu, aby se na ně nezapomnělo. Posbíral jsem vzpomínky a začal psát až teď, kdy od té první sepsané příhody uplynulo již více než třicet let. Dal jsem si dohromady provizorní seznam, historek je skoro čtyřicet. Až je všechny sepíšu, bude to na knihu.
Chtěl bych upozornit, že během několika desetiletí, po která příhody vyprávím (slyšely je už tisíce dětí), pradávná realita došla občas i drobných změn. Občas i dvě různé historky spojím v jednu a pod. Nebo se příhoda stala nějakému jinému kamarádovi, než si pamatuju já... Ale dá se říci, že většina věcí, o kterých píšu a ještě budu psát, se opravdu stala.
Doufám, že malí čtenáři poznají sami, které dávné události zjevuji proto, aby jim šly příkladem, jiné zase, aby je od různých nebezpečenství odradily. Občas jde z pohledu dnešní mladé generace skutečně o exotické zážitky. Mezi dětmi na facebooku, jak se mi i nedávno doneslo a přečetl jsem si, běhá fáma, že si příhody vymýšlím, že se to všechno nedalo zažít. Tak to mne pobavilo i potěšilo. Přečtěte si Vrbodol - tedy 1. kapitolu. Další příhody budou následovat - předpokládám, že vždy po měsíci bude nová. Váš Billíček

 titulní strana