Kostel - poznámky k historceobálka

Setkání s Vonty na Anenském náměstí. Vontové kují pikle ve větším hloučku vlevo, v hloučku vpravo Jóna a odvrácen Trhač. Asi rok 1983...

Očekávám více reakcí pamětníků. Pamatuji si, že jsme se tenkrát s Vonty setkali na Anenském náměstí. Setkání jsem popsal takto:

"Přes kluky z Ťápot, což byla parta kamarádů, které jsme znali z trampování, jsme byli pozváni na skutečný sraz Vontů. Přišli jsme na Anenské náměstí onoho odpoledne jako první. Čekali jsme docela dlouho, až se objevili kluci z Ťápot. „Dobrý, za chvíli přijdou Vontové, už si vás prohlédli,“ řekl tajemně kdosi z Ťápot, asi Majk nebo Čert nebo Nandy. „Ale tady nikdo nebyl,“ oponoval Dan. „Když myslíš…“, zašklebil se na něj s převahou Majk nebo Čert nebo Nandy.

Několik Vontů však opravdu během chvilky přišlo. A za chvíli další. A další, z různých stran. Představili jsme se. Chtěli po nás vědět, jak se hodláme zapojit do jejich děsivých akcí a z nás vypadlo jenom něco v tom smyslu, že si to ještě musíme rozmyslet. Čímž jsme je zjevně neoslnili. Setkání trvalo asi půl hodiny a Vontové se bavili hlavně mezi sebou. Nakonec jsme se rozešli, aniž bychom s nimi upekli něco podstatného. Ale setkání jsme považovali za úspěšné. Obávali jsme se, odkojeni foglarovkami, že dostaneme od Vontů na budku."

Z historky jsem však tuto část vyškrtl a dále nerozvíjel, přišlo mi, že by děj ztrácel dech. Nicméně tak nějak setkání proběhlo.

Je pravděpodobné, že vyhrabu i nějaké fotky ze setkání s Vonty i z kostela, myslím, že jsme tam měli všichni foťáky - pamatuji si, že jsem měl pěkně vyfocenou desku s letopočtem 1676. Předpokládám, že se ozve i Trhač a Dan, postupně informace doplním. Trochu mi hlodá v paměti představa, že tam s námi byl ještě někdo. B.

obálka

Deska nahoře pod krovy. Hleďme, ten letopočet je trochu jiný, než jsem myslel, vypadá na 1693. Kliknutím zvětšíte.

17.3.2015

A je to tady - no nazdar! Napsal mi Jóna lakonickou zprávu : "...já tam byl taky..." A já měl pořád pocit, že jsme tam byli čtyři. Tímto se Jónovi omlouvám. Jako by byl v historce s námi.

Ozval se s nadšením a díky i Trhač, z čehož jsem měl také velkou radost. Na událost téměř zapomněl a uvítal osvěžení vzpomínek.

A našel jsem fotky. Pár autentických fotek pochopitelně nedozírné historické hodnoty, všechny zveřejňuji. Navíc jsem na Wikipedii našel pozoruhodnou informaci. Spisovatel Jaroslav Foglar byl jako mladý muž zaměstnán u firmy Oskar Stein, velkoochod papírem, která měla kostel pronajatý k podnikání. Kostel se tak možná stal předlohou kostela sv. Jakuba v jeho Stínadlech!

Historii místa i jak to vypadá v kostele nyní, najdete třeba tady na Wikipedii. No jo, už to není ono, nic pro Vonty...

obálka

Původní gotický krov. Na něm měli Vontové zavěšeny novodobé lampióny.

obálka

Výhled z polorozpadlého ochozu 1. - v pozadí Týnský chrám s lešením. Po něm lezli a běhali Vontové.

obálka

Výhled z polorozpadlého ochozu 2. - v pozadí nám milý Petřín. Je vidět rozhledna i Vavřinec.

obálka

Výhled z polorozpadlého ochozu 3. - v pozadí Klementinum (hvězdárna).Návštěvní kniha k této historce je zde! Klikněte sem a pište...

Zpátky na historku "Kostel"

 titulní strana